• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Emre ALTINIŞIK'ın basın açıklaması. Saygın Örgütümüze; Üyemiz, Öğretmen ve ilahiyatçı Cemil KILIÇ’ın görevinden alınması nedeniyle kaleme aldığımız basın açıklaması ekte bilgilerinize sunulmuştur. Çalışmalarınızda başarılar diliyor; sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Hüseyin Emre ALTINIŞIK Genel Sekreter
BAŞ VERİRİZ, CAN VERİRİZ HEPİMİZ KUBİLAYIZ...! Cumhuriyetimizintemel niteliklerine ve temsil ettiği çağdaş değerlere; intikam duygusuyla saldıran kesimler hala diridir, ayaktadır, maşa olarak kullanılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti;Milletimizin, Büyük Atatürk’ün eşsiz liderliğinde yedi düvele karşı verdiği mücadelenin onurlu bir sonucudur. Milletimizin, çağdaş dünyada saygın bir konum edinmesini sağlayan Cumhuriyet; tüm mazlum milletlere de ilham kaynağı olmuştur. Ancak, yüzyıllar boyu süren saltanat yönetimiyle dünyadan kopuk bir toplum haline dönüştürülen milletimize; ışıklı ufuklar açan Cumhuriyetin, bilhassa,laiklik ilkesi ilk günden beri açık-gizli saldırı altındadır.
CEP TELEFONU TAMİR BAKIM KURSU (Elektronik) Cep telefonunda bir arızayı bulabilmenin yolundan birisi şema takibidir. Şema okumayı doğru bilen bir teknisyen, arızanın hangi elemandan kaynaklandığını kısa sürede ve telefona başka bir zarar vermeden tespit edebilir. Cep telefonu elektronik bir cihazdır. Günümüzde mesleği elektronik olmayan birçok kişi cep telefonu tamir etmektedir. Değişik kaynaklardan elde edilen açık şemalardan faydalanılamamaktadır. Bunun sonucunda da onarım yapamamakta ve kazanacağımız paradan olmaktayız. Özellikle sıvı teması olmuş ve darbe görmüş cihazlarda yol kopuğu oluşmaktadır. Elimizdeki açık şemaları okuduğumuz takdirde, yapacağımız tek bir yol bağlantısı bizlere ücret olarak yansıyacaktır. Eğer onarımı yapamamışsak, o cihaza ayırdığımız zaman ve emeği boşa harcamış oluruz.
CEP TELEFONU TAMİR BAKIM KURSU (Elektronik) http://www.cozumegitim.net (0312) 433 0 397 Sadece ülkemizde 77.8 milyondan fazla cep telefonu ve 72.5 milyondan fazla da kullanıcı bulunmakta olup akıllı telefonların da günlük hayatta büyük yer edinmesiyle cep telefonları ve teknolojileri insan yaşamında vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Bu durum karşısında tamir, bakım ve teknik servis sektörüne ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Cep telefonu tamirciliği, bugün en kazançlı meslektir. Sektörde cep telefonu tamir etmek ve bu konuda teknisyen olmak isteyenlerin: Her türlü marka/model telefona müdahale etme ve her çeşit marka cep telefonuna yazılım yüklemesi yapma becerisi kazandıkları, Kurs bittikten sonra da gerek kendi işlerinde gerekse herhangi bir teknik serviste çalışmaları durumunda uzman öğretmenlerimizin müsait oldukları zaman dilimlerinde teknik destek alabilecekleri olanaklar Kuruluşumuzca sunulmaktadır. Bunlar mesleki açıdan bir kursiyer için çok önemli kazanımlardır.
Önceki gün (18 Ekim 2018), ilkokullarda “Andımız”ın okunmasının yasaklaması üzerine hem Eğitim İş hem Türk Eğitim Sen’in, 5 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) karşı Danıştay’da açtıkları davanın MEB aleyhinde sonuçlanması, gerek iktidar içinde gerekse iktidar şemsiyesi altındaki eğitim sendikasında şiddetli tepkilere yol açtı. Adalet Bakanlarının eskisiyle yenisi, peşpeşe, bu kararın yürütmenin işine karışma anlamına geldiğini, Danıştay’ın sınırını aştığını, bu nedenle de kararı uygulamayacaklarını ima eden görüşlerini, Danıştay’ı paylayarak kamuoyuyla paylaştılar.
İKİ 12 EYLÜL VARDIR… Dünya ve Türk tarihi uzmanlarının ortak görüşü; “Türkiye Cumhuriyeti’nin, emperyalizmin yenilgisinin bir sonucu olduğudur.” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, bu bağlamda dünyada emperyalizmi yenilgiye uğratan ilk ve tek liderdir. Büyük Önder Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışından ve özellikle de çok partili siyasi yaşama geçişten sonra; ülkemiz uluslararası kimi güçlerin organizasyonlarıyla karşı karşıya kalmıştır. Yerli işbirlikçilerin eliyle tezgâhlanan oyunların başında 12 Eylül Askeri Darbesi gelmektedir
Çankaya Belediyesi’nce ilk kez yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu, Çankaya halkına törenle sunuldu. Ankara’nın öteki merkez belediye hudutları içinde yıllar önce yapılan birer ikişer yüzme havuzları varken, Ankara’nın en büyük merkez ilçesinde yüzme havuzunun olmayışı eleştiri konusu oluyordu. Çankaya’nın Birlik Mahallesi’nde yaklaşık 2700 m2 park içine, siyaset ve Bilim Adamı Erdal İnönü anısına yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu, 8 Eylül 2018 günü, CHP milletvekilleri, geniş bir davetliler ve mahalle sakinlerinin katılımları ile törenle açıldı. 2 bin 692 metrekarelik alanda inşa edilen Erdal İnönü Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Su Sporları kompleksi olimpik standartlar ve kalitede inşa edildi. 25 metre uzunluğunda, 12,5 metre genişliğindeki havuz 5 kulvarlı (şeritli). Tesiste ayrıca Çankayalılar aletli fitness salon yer alıyor.
Çözüm Belgelendirme; Mesleki Yeterlik Sistemi hakkında Çözümcü OSGB'de İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarının katılımıyla tanıtım çalışması yaptı.
ÇÖZÜM BELGELENDİRME; Türk Akreditasyon Kurumu ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu kapsam genişletti. Teklikeli ve çok tehlikeli mesleklerde yetkili kurumdan belge alanların sınav ve belge ücretleri İşsizlik Sigorta Fonu tarafından karşılanmaktadır. Eylül 2018'den sonra 81 meslekte mesleki yeterlilik belgesi olmayanlar çalıştırılamayacak. Çalışanların hiçbir ücret ödemeden sınavlara girip başarılı olmaları halinde belgelerini alabilecekleri ifade edilmektedir. Aksi halde anılan tarihten sonra işverenler ceza uygulamaları ile çalışanlar ise çalışamama durumu ile karşı karşıya kalabilecektir. gerek işveren gerekse çalışanlar açısından önemli olan bu hususun değerlendirilmesi iş kazalarının önlenmesi konusunda da katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
Nazım Mutlu Kadın tacizcisinden (yazarken utanıyor insan, ama) çocuk tecavüzcüsüne, yanmaz kefen satanından koskoca ülkede darbe yapmaya kalkışanına, halktan para tokatlayanından ekranlarda kadın oynatanına dek tarikat-cemaat yapılanmasıyla hepimizin gözünün içine baka suç işleyen şebekelerin cirit attığı ortamda, şimdi nihayet derdest edilen Adnan Oktar rezili konuşulurken, televizyon ekranlarında hâlâ “Canım iyi ahlaklı, vatana millete faydalı insan yetiştiren cemaatler, tarikatlar da var, onları ayrı tutalım!” gibi “uzman” görüşü alınan gazeteci, akademisyen vb. kılıklı yaratıklar konuştuğu, konuşturulduğu sürece bu belalardan kurtulamayacağız elbette. Oradaki kadrolu “hazırun”dan biri çıkıp demiyor ki, iyi insan yetiştirme görevi devletin mi yoksa bu salyalı sümüklü cemaatlerin mi?
ZİYA SELÇUK BAKAN OLUNCA… EVDE BİR BAYRAM HAVASI! 8 Temmuz günü “yeni” dönemin “yeni” bakanları açıklanıp Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanı yapıldığı öğrenilince nedenini biraz anlayabileceğimiz ılık rüzgârlar esmeye başladı ortalıkta, eğitimin dincileştirilmesinden, sistemin keşmekeşe dönmesinden canı yananlar için. 16 yıldır adım adımders programlarının din odaklı bir çizgiye gelişi, yandaş kadrolaşma, özellikle 2012’deki 4+4+4 darbesiyle şahlanan imamhatipçilik furyasıyla gelen “dindar-kindar” amaçlı insan yetiştirme programı, eğitim iklimine epeyce kara bulutlar indirdi. İktidar kadrolarının pervasız söz ve eylemleriyle canı burnuna gelen laik ve bilimsel eğitim yanlısı Cumhuriyetçi-Atatürkçü-ilerici-liberal-sağ çizgideki yurttaşların içlerine bir ferahlık gelmesini belki bir an için anlamak gerekir. Çünkü cidden çok bunaltıcı bir ortam yaratıldı.
Son birkaç gündür Kurumumuza yapılan bildirimler neticesinde 18 Mayıs 2018 Tarihli ve 30425 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hakkında aşağıda belirtilen hususların bir kez daha kamuoyunun dikkatine sunulmasında yarar görülmüştür.
CEP TELEFONU TAMİR KURSUNA KAYITLAR DEVAM EDİYOR! Cep telefonu tamircisi olabilirsiniz. Gruplarımız 2 ayda bir açılır. Yeni Dönem Kurslarımız: Haftaiçi 26 Haziran 2018 Hafta sonu 30 Haziran 2018 Kayıtlarımız devam etmaktedir. Kontenjanımız Sınırlıdır. NELER KAZANACAKSINIZ/ÖĞRENECEKSİNİZ: BİLGİSAYAR BAKIM ONARIM TEKNİSYENLİĞİ SERTİFİKASI (MEB ONAYLI) PC TAMİRİ VE ANAKART ÜZERİNDE ARIZA TAKİBİ GEREKLİ ELEKTRONİK EĞİTİMLERİ LAPTOP TAMİRİ CEP TELEFONU TAMİRİ
Tüm Özel Kurslar Birliği Derneği (ÖZ-KUR-DER) olarak, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’in bazı maddelerinin yasalara aykırı hükümler içermesi nedeniyle bu maddelerin değiştirilmesi hususundaki tespit ettiğimiz görüşlerimiz; İlgi yönetmelik 1937 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ve 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na aykırı bazı maddeler bulunmaktadır. Bu yönetmelik adeta 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na bağlı faaliyette bulunan kurumları ve onlara yasa ile verilmiş olan hak ve yetkileri yok saymıştır.
“HAK, HUKUK, ADALET, DEMOKRASİ” VE 27 MAYIS Değerli dostlar, bugün 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin 58. Yıldönümü. Bu darbe üzerine çok yazıldı, çizildi. 27 Mayıs’ı, kimileri darbe, kimileri ihtilâl (devrim), kimileri de inkılâp olarak nitelendirmektedir. Bu konudaki kendi görüşümü, “Öğretmenim Müfettiş Geldi” adlı kitabımdan aynen aktarmak suretiyle sizlerle paylaşarak tartışmak istedim. Bu konudaki görüşüme katılanlara da katılmayanlara da şimdiden teşekkürlerimi bildiriyorum. Saygılarımla. 27 Mayıs Devrimi
MEYVE ÇEKİRDEKLERİNE DİKKAT Yeryüzünün aldığı yağmur oranı 10 yıllık aralıklarda artar. Bu sene dünyanın periyodik olarak en çok yağmur alan yıllarından biri olacak, bu nedenle yediğiniz kayısı, şeftali, kiraz, vişne, karpuz, kavun, erik vb. meyvelerin çekirdeklerini lütfen çöpe atmayın, hele çöp poşetlerine asla hapsetmeyin. Mümkünse herhangi bir yerde toprağın 10 cm altına gömün. Üzerine de bir bardak su dökün. Gömme imkânınız yoksa bir poşette bu çekirdekleri biriktirip yanınıza alın (ya da arabanıza koyun) arsa, tarla, toprak yol kenarı, yamaç gibi toprağı gördüğünüz alanlara bu çekirdeklerinizi savurun, korkmayın bu çevre kirliliği değildir aksine çevre için yeni hayattır. Doğa hemen o yeni çekirdekleri kucaklar ve besler… Yapacağınız en kötü hareket çekirdekleri poşetlere hapsetmektir!
CEP TELEFONU TAMİR BAKIM KURSU (Elektronik) Sadece ülkemizde 77.8 milyondan fazla cep telefonu ve 72.5 milyondan fazla da kullanıcı bulunmakta olup akıllı telefonların da günlük hayatta büyük yer edinmesiyle cep telefonları ve teknolojileri insan yaşamında vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Bu durum karşısında tamir, bakım ve teknik servis sektörüne ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Cep telefonu tamirciliği, bugün en kazançlı meslektir. Sektörde cep telefonu tamir etmek ve bu konuda teknisyen olmak isteyenlerin: 1. Her türlü marka/model telefona müdahale etme ve her çeşit marka cep telefonuna yazılım yüklemesi yapma becerisi kazandıkları, 2. Kurs bittikten sonra da gerek kendi işlerinde gerekse herhangi bir teknik serviste çalışmaları durumunda uzman öğretmenlerimizin müsait oldukları zaman dilimlerinde teknik destek alabilecekleri olanaklar Kuruluşumuzca sunulmaktadır. 3. Bunlar mesleki açıdan bir kursiyer için çok önemli kazanımlardır.
3 Mart Devrim Yasaları salt Türkiye’nin değil, gerçekte uygarlık tarihinin de önemli dönemeçlerindendir. Her yıl özenle anımsanması, korunması ve sürgit korunarak yaşama geçirilmesi diyalektik bir tarihsel bir zorunluktur. Ancak günümüzde AKP iktidarı ile 15+ yıldır giderek tırmandırılan ve “beraber yürünen”, “seçim ittifakı ile beraber yürünmesi tasarlanan” bir karanlık serüvenle tam bir karşıdevrim süreci Türkiye’mize dayatılmaktadır. Halkımız – Ulusumuz çıplak gerçekleri görmektedir ve kendisini özgürleştiren – insanlaştıran eşşsiz Atatürk Devrimleri‘ne mutlaka sahip çıkacaktır. 3 Mart 2014’te aşağıdaki önemli makaleyi yayınlamıştık. Önemini ve güncelliğini koruyor, izninizle bir kez daha paylaşmak istiyoruz. Hem 3 Mart 1924 devrimcilerini başta Gazi Mustafa kemal ATATÜRK ile dava – silah arkadaşlarını önlerinde saygı ile eğilerek selamlıyor hem de saygın aydınımız – dostumuz Hüsnü Merdanoğlu‘na şükranlarımızı sunuyoruz.
Hastanelerimizi Kapatmayın, Koruyun, Geliştirin (Basın Açıklaması) Ankara Tabip Odası bugün Ankara İdare Mahkemesi'nde Bilkent Şehir Hastanesi açıldığında kapatılacağı belirtilen hastanelerin kapatılmaması için hukuki süreç başlattı. Uzun süredir sürdürdüğümüz mücadeleye hukuki mücadeleyi de ekledi. Süreci özetleyelim.
 1  ...