• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Dünyanın En Şaşırtıcı Eğitim Sistemi: Finlandiya … Finlandiyalı çocukların okul yaşamı, finlandiya’nın bizzat uygulamakta olduğu gençlik ve eğitim politikalarının sonucudur; pısa testlerinin değil. Fin eğitim sisteminde okuma becerileri, bilim ve matematik okur yazarlığı kadar sosyal bilimler, görsel sanatlar, spor ve pratik becerilerin geliştirilmesi de önemli.
Bilindiği gibi, geleneksel olarak her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yılın en başarılı eğitimcisi- öğretmeni seçilir. Ulusal Eğitim Derneği tarafından 2015 Eğitim Onur Ödülü, 21 Kasım 2015 günü, 50 yıllık eğitimci A.Ün. Eğitim Bilimleri Fakültesi emekli öğretim üyelerinden Prof.Dr. Cahit Kavcar’a verildi.A.Ü. Hasan Ali Yücel Salonu’nda üniversite dekanları ile eğitimcilerin katıldığı törende, Prof. Kavcar’la ilgili anı ve bilgiler üç eğitimci tarafından panelle anlatıldı. Tören sırasında Müzik Eğitimcileri Derneği üyesi eğitimciler tarafından müzik dinletisi sunuldu.DEVAMI İÇİN RESME TIKLAYIN
18.10.2015 tarihinde Ankara Kızılay Mithatpaşa cad. 52 nolu binanın toplantı salonunda ”SİYASETTE ETİK” konulu bir toplantı tertiplenmiştir. Bu toplantıya , Ankara Milletvekilleri,Gülsün Bilgehan ,Bülent Kuşoğlu ,E.Ankara Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Cemal Taluğ, Rektör yardımcısı Prof.Dr.Yasemin Yalım,Toplumsal Etik Derneği üyeleri ve halktan geniş katılım olmuştur.
SUÇLARI NEYDİ Yüreğinde, düşüncesinde, tavır ve davranışlarında kirli savaşa hayır diyen; terörün durmasını, tüm insanların bir arada; kardeşçe, dostça, üstünlük duygusundan uzak, DİSK, KESK, TMMOB, TTB tarafından çağrısı yapılan ‘Emek Barış Demokrasi Mitingi’nin yapılacağı tren garı kavşağında meydana gelen iki ayrı patlama sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 97′ye yükseldi.
Gazetemiz Yeni Bin Yıl: Kendini ifade etmek isteyen evrensel ve ulusal kurallara uygun yazılar yazan, fikir üreten herkese açıktır.
HASTA ÇOCUKLARIN YARDIMINA TSK YETİŞTİ!
'LİKİDİTE KAÇIŞI VAR!'
'ATİNA’YA CAMİ YAPILACAK MI?'
MAHSUR KALAN 19 DAĞCI KURTARILDI AMA KADIN DAĞCIMIZ...
TÜRKİYE’NİN LEZZETLERİ,DÜNYAYA TANITILDI!
TÜRKİYE'NİN LİDER SEKTÖRÜ OLMA ÖZELLİĞİNİ KORUDU!
'CİNNET VATAN!'
FLAŞ SORULAR!
SAHTE VE KAÇAK İLAÇ NEDENİYLE...
HÜKÜMET,ZAM YAPTI!
EFSANE BALE ANKARA’DA!
YEŞİLTEPE, AYM’YE BİREYSEL BAŞVURUDA BULUNDU!
CHP LİDERİNİN KABULLERİ
'TÜRKİYE BORÇ LİGİNDE 38’İNCİ SIRADA!'
G20 TOPLANTILARI İSTANBUL’DA BAŞLIYOR!
 6  ...