• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Kendimden örnek vereyim, 11’inci yılını çalışan bir fen bilimleri öğretmeniyim. Meslek hayatımın ilk 5-6 yılı harika ders anlatımlarıyla geçti!! 40 dakika, tam 40 dakika soluk almadan ders anlatıyorum öğrencilerim de dinliyor, tahtaya yazdıklarımı yazıyordu. Bir yazılı geliyor heyecan dorukta okuyorum, pek bir şey yok, başarı istenilenden çok uzak!
Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü okullara yazı göndererek, gerici ve tetikçi gazete Yeni Akit'in yazarlarından Ali Erkan Kavaklı'nın vereceği seminere öğretmenlerin katılması talimatı verdi.
ODTÜ öğrencileri, emekçileri ve mezunları olarak, kamuoyunu sağlıklı bir biçimde bilgilendirmek istiyor ve ODTÜ’de yıllardır emek ve özveriyle yaşattığımız çoğulcu, demokratik ve barışçı birarada yaşama kültürünün bu saldırılarla yıpratılmasına izin vermeyeceğimizi duyuruyoruz.
Bir takvim yılının daha sonuna geliyoruz. 2015 yılı bitiyor, 2016 yılı başlayacak. Gezegenimizde insan nüfusu artmaya devam ediyor.
23 Aralık 1930 “Biz dine saygı gösteririz ve düşünceye de muhalif değiliz. Biz, din işlerini, dünya ve devlet işleriyle karıştırmamaya Çalışıyor, dinci hareketlere müsaade etmiyoruz. Gericilere asla fırsat vermeyeceğiz!” GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu , “Kuran Kursları Araştırma Verilerini” açıklayarak Kuran kurslarının güncel durumuna ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu. Yapılan araştırmada Kuran kurslarındaki denetimsizlik sayısal verilerle somutlaştırıldı.
EĞİTİM-İŞ 10. Kuruluş yıldönümünü Ankara Barosu Konferans Salonu’nda düzenlediği etkinlikle kutladı.
Genellikle düşünülür ki, krizler kapitalizmi zayıflatır ve son aşamaya doğru çöküşünü hızlandırır. Bu düşüncenin temelinde krizlerin iflaslara yol açtığı, işsizliğe ve yoksulluğa sebep olduğu görüşleri vardır. Doğrudur, krizler ekonomik alanda olduğu kadar, sosyal alanlarda da çok ciddi çalkantılara ve rahatsızlıklara neden olur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İtalya'ya yerleşen oğlu Bilal Erdoğan'ın başında olduğu TÜRGEV'in Kasım ayında Milli Eğitim Bakanlığı ile bir anlaşmaya imza attığı ortaya çıktı. Anlaşmaya göre, TÜRGEV MEB'in bütün kurum ve kuruluşlarını istediği gibi kullanacak ve masraflar da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak.
Buz gibi odalarla dolu kocaman binalar diktiler ülkeme. İçine ömürlerinin son demlerinde olan anneleri, babaları doldurdular. Adına huzur evi dediler. Oysa huzur hiç uğramadı oraya. Eskiden yaşlılarımızı kapatmazdık başka yerlere. Onların yüzü suyu hürmetine belalar def oluyor der, onları nimet bilirdik. Boyunlarını bükük bırakmazdık.
Göç uzmanı Doç. Dr. Murat Erdoğan: AB, Türkiye'yi bariyer yapmak istiyor Hacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (HÜGO) müdürü ve göç uzmanı Doç. Dr. Murat Erdoğan, Avrupa Birliği'nin (AB) göç sorununda Türkiye'yi bariyer olarak kullanmak istediğini söyledi. Erdoğan, Türkiye'ye destek amacıyla verilen 3 milyar Euro'nun, Avrupa ülkelerinin yapacağı toplam harcamaların yanında bir hiç olduğunu kaydetti.
Çocuklarla uğraşmayı, bir şeyler öğretmeyi seviyorum bu yüzden sınıf öğretmeni olmak istiyorum diyorsan bu yazıyı mutlaka okumalısın. Çünkü aşağıda yazılanlar hiçbir üniversitede öğretilmiyor.
Bu süreçte insan soyunu sevenler ve ebedi tokluğu fethetmek isteyenlere tek bir görev düşüyor: Yalpalamadan dik durmak, geleceğin umudunu hep yeşerik tutmak!
Sarayı yüzlerce danışmanla doldurup nayasayı rafa kaldırarak ülkeyi perde arkasından yöneten Erdoğan'ın tam bir eş dost akraba devleti kurduğu, şoförünü bile milletvekili yaptığı ortaya çıktı
Hızlı üreyenler yavaş üreyenleri bastırıyor. X diye bir Ülke ve bu Ülkede A ve B diye iki toplum düşünelim. B nin başlangıç nüfusu A nın başlangıç nüfusunun 1,5 katı ve B toplumundaki doğurganlık (d) A toplumundaki doğurganlığın %30 fazlası olsun... (mesela A toplumunda kadın başına ortalama 2,5 çocuk varsa B toplumunda kadın başına ortalama 3,2 çocuk var demektir; iki doğurganlık arasındaki bağıntı kabaca; dB ≈ 2,5 x dA - 3 şeklindedir.) Bu koşullarla, 70-75 yıl sonra B toplumu nüfus bakımından A toplumunun 4 katı olur. Yani başlangıçta Toplumun %40 ını oluşturan A, sonuçta Toplumun sadece %20 sini oluşturacaktır.
RUSYA'NIN TÜRKİYE VE BÖLGE POLİTİKALARI Rusya’nın Türkiye ve bölge politikasındaki gelişmeler hakkında düşünceler:Rusya neden Suriye’ye doğrudan müdahale kararı aldı? Amacı sadece Esad’ı korumak mıydı, yoksa aynı zamanda Suriye’deki stratejik varlığını güçlendirerek Doğu Akdeniz’de ve Orta Doğu’da önemli bir siyasi oyuncu olmayı mı hedefliyordu?
Yaş meyve sebze ihracatında ilk sırada yer alan Rusya'nın yaşanan uçak düşürme krizi nedeniyle 2000 TIR'ın gümrükte bekletildiği iddiaları üzerine açıklama yapan CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, "Vurulan Rusya uçağı maalesef Manisa'nın bağlarına düşmüştür dedi.
Yeni Anayasa söylemleri başladı yeniden. Bir önceki Anayasa taslağında ‘eşitlik’ kavramı ‘Herkesin…. Ayrım gözetmeden kanun önünde eşitliği….’ olarak tanımlanmış.
Eğitim-İş: 17-25 Aralık okullarda 'Değerler Eğitimi' dersinde anlatılsın! Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaretinde, rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının yapıldığı 17-25 Aralık tarihlerinin ikinci yılı yaklaşırken "Yolsuzlukla Mücadele Haftası" ilan edilmesi için çağrıda bulundu. Demir, "17-25 Aralık olayları, okullarda Değerler Dersi kapsamında öğrencilere anlatılsın" dedi.
YÖK'ten, öğretmen olma ümidiyle fen-edebiyat fakültelerini tercih eden üniversite öğrencilerine kötü bir haber geldi. Bu yıl, pedagojik formasyon programı açma yeterliliğine sahip üniversitelere tahsis edilen toplam kontenjan 15 bin olarak belirlendi.
 5  ...