• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İtalya'ya yerleşen oğlu Bilal Erdoğan'ın başında olduğu TÜRGEV'in Kasım ayında Milli Eğitim Bakanlığı ile bir anlaşmaya imza attığı ortaya çıktı. Anlaşmaya göre, TÜRGEV MEB'in bütün kurum ve kuruluşlarını istediği gibi kullanacak ve masraflar da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak.
Buz gibi odalarla dolu kocaman binalar diktiler ülkeme. İçine ömürlerinin son demlerinde olan anneleri, babaları doldurdular. Adına huzur evi dediler. Oysa huzur hiç uğramadı oraya. Eskiden yaşlılarımızı kapatmazdık başka yerlere. Onların yüzü suyu hürmetine belalar def oluyor der, onları nimet bilirdik. Boyunlarını bükük bırakmazdık.
Göç uzmanı Doç. Dr. Murat Erdoğan: AB, Türkiye'yi bariyer yapmak istiyor Hacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (HÜGO) müdürü ve göç uzmanı Doç. Dr. Murat Erdoğan, Avrupa Birliği'nin (AB) göç sorununda Türkiye'yi bariyer olarak kullanmak istediğini söyledi. Erdoğan, Türkiye'ye destek amacıyla verilen 3 milyar Euro'nun, Avrupa ülkelerinin yapacağı toplam harcamaların yanında bir hiç olduğunu kaydetti.
Çocuklarla uğraşmayı, bir şeyler öğretmeyi seviyorum bu yüzden sınıf öğretmeni olmak istiyorum diyorsan bu yazıyı mutlaka okumalısın. Çünkü aşağıda yazılanlar hiçbir üniversitede öğretilmiyor.
Bu süreçte insan soyunu sevenler ve ebedi tokluğu fethetmek isteyenlere tek bir görev düşüyor: Yalpalamadan dik durmak, geleceğin umudunu hep yeşerik tutmak!
Sarayı yüzlerce danışmanla doldurup nayasayı rafa kaldırarak ülkeyi perde arkasından yöneten Erdoğan'ın tam bir eş dost akraba devleti kurduğu, şoförünü bile milletvekili yaptığı ortaya çıktı
Hızlı üreyenler yavaş üreyenleri bastırıyor. X diye bir Ülke ve bu Ülkede A ve B diye iki toplum düşünelim. B nin başlangıç nüfusu A nın başlangıç nüfusunun 1,5 katı ve B toplumundaki doğurganlık (d) A toplumundaki doğurganlığın %30 fazlası olsun... (mesela A toplumunda kadın başına ortalama 2,5 çocuk varsa B toplumunda kadın başına ortalama 3,2 çocuk var demektir; iki doğurganlık arasındaki bağıntı kabaca; dB ≈ 2,5 x dA - 3 şeklindedir.) Bu koşullarla, 70-75 yıl sonra B toplumu nüfus bakımından A toplumunun 4 katı olur. Yani başlangıçta Toplumun %40 ını oluşturan A, sonuçta Toplumun sadece %20 sini oluşturacaktır.
RUSYA'NIN TÜRKİYE VE BÖLGE POLİTİKALARI Rusya’nın Türkiye ve bölge politikasındaki gelişmeler hakkında düşünceler:Rusya neden Suriye’ye doğrudan müdahale kararı aldı? Amacı sadece Esad’ı korumak mıydı, yoksa aynı zamanda Suriye’deki stratejik varlığını güçlendirerek Doğu Akdeniz’de ve Orta Doğu’da önemli bir siyasi oyuncu olmayı mı hedefliyordu?
Yaş meyve sebze ihracatında ilk sırada yer alan Rusya'nın yaşanan uçak düşürme krizi nedeniyle 2000 TIR'ın gümrükte bekletildiği iddiaları üzerine açıklama yapan CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, "Vurulan Rusya uçağı maalesef Manisa'nın bağlarına düşmüştür dedi.
Yeni Anayasa söylemleri başladı yeniden. Bir önceki Anayasa taslağında ‘eşitlik’ kavramı ‘Herkesin…. Ayrım gözetmeden kanun önünde eşitliği….’ olarak tanımlanmış.
Eğitim-İş: 17-25 Aralık okullarda 'Değerler Eğitimi' dersinde anlatılsın! Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaretinde, rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının yapıldığı 17-25 Aralık tarihlerinin ikinci yılı yaklaşırken "Yolsuzlukla Mücadele Haftası" ilan edilmesi için çağrıda bulundu. Demir, "17-25 Aralık olayları, okullarda Değerler Dersi kapsamında öğrencilere anlatılsın" dedi.
YÖK'ten, öğretmen olma ümidiyle fen-edebiyat fakültelerini tercih eden üniversite öğrencilerine kötü bir haber geldi. Bu yıl, pedagojik formasyon programı açma yeterliliğine sahip üniversitelere tahsis edilen toplam kontenjan 15 bin olarak belirlendi.
Dünyanın En Şaşırtıcı Eğitim Sistemi: Finlandiya … Finlandiyalı çocukların okul yaşamı, finlandiya’nın bizzat uygulamakta olduğu gençlik ve eğitim politikalarının sonucudur; pısa testlerinin değil. Fin eğitim sisteminde okuma becerileri, bilim ve matematik okur yazarlığı kadar sosyal bilimler, görsel sanatlar, spor ve pratik becerilerin geliştirilmesi de önemli.
Bilindiği gibi, geleneksel olarak her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yılın en başarılı eğitimcisi- öğretmeni seçilir. Ulusal Eğitim Derneği tarafından 2015 Eğitim Onur Ödülü, 21 Kasım 2015 günü, 50 yıllık eğitimci A.Ün. Eğitim Bilimleri Fakültesi emekli öğretim üyelerinden Prof.Dr. Cahit Kavcar’a verildi.A.Ü. Hasan Ali Yücel Salonu’nda üniversite dekanları ile eğitimcilerin katıldığı törende, Prof. Kavcar’la ilgili anı ve bilgiler üç eğitimci tarafından panelle anlatıldı. Tören sırasında Müzik Eğitimcileri Derneği üyesi eğitimciler tarafından müzik dinletisi sunuldu.DEVAMI İÇİN RESME TIKLAYIN
18.10.2015 tarihinde Ankara Kızılay Mithatpaşa cad. 52 nolu binanın toplantı salonunda ”SİYASETTE ETİK” konulu bir toplantı tertiplenmiştir. Bu toplantıya , Ankara Milletvekilleri,Gülsün Bilgehan ,Bülent Kuşoğlu ,E.Ankara Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Cemal Taluğ, Rektör yardımcısı Prof.Dr.Yasemin Yalım,Toplumsal Etik Derneği üyeleri ve halktan geniş katılım olmuştur.
SUÇLARI NEYDİ Yüreğinde, düşüncesinde, tavır ve davranışlarında kirli savaşa hayır diyen; terörün durmasını, tüm insanların bir arada; kardeşçe, dostça, üstünlük duygusundan uzak, DİSK, KESK, TMMOB, TTB tarafından çağrısı yapılan ‘Emek Barış Demokrasi Mitingi’nin yapılacağı tren garı kavşağında meydana gelen iki ayrı patlama sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 97′ye yükseldi.
Gazetemiz Yeni Bin Yıl: Kendini ifade etmek isteyen evrensel ve ulusal kurallara uygun yazılar yazan, fikir üreten herkese açıktır.
HASTA ÇOCUKLARIN YARDIMINA TSK YETİŞTİ!
'LİKİDİTE KAÇIŞI VAR!'
'ATİNA’YA CAMİ YAPILACAK MI?'
 5  ...