• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Bankalar emekliler için kasanın ağzını açtı.Emeklilerin maaş ödemelerini yapmak isteyen kamu bankaları yaklaşık 10 milyon emeklinin beklediği promosyonda sürpriz yaptı. Bankalar tekliflerini 600 liraya kadar çıkardı.
Birçok branşta öğretmen ihtiyacı olmasına rağmen, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşının ilk sırada olması siyasi iktidarın eğitimin dinselleştirilmesi politikalarının devam edeceğinin açık bir göstergesidir.
Yeni çipli kimlik kartları bu tarihte dağıtılmaya başlanacak. Yeni kimlik kartlarını pilot bölge Kırıkkale'den dağıtılmaya başlanacak. 2018 yılına kadar ülke genelinde ve yurtdışındaki Türk vatandaşları yeni kimliklere kavuşacak.
Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde flaş değişim! MEB tarafından öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik yürürlüğe girdi.
Yarın karne günü. 2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılı'nın ilk dönemi sona erdi, yarın milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşayacak. Uzmanlar anne ve babaları karne notları konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı. Çünkü karne günü, bazı çocuklar için azar, ceza ve utanç gibi olumsuz duyguları...
AİHM'den flaş sokağa çıkma yasağı kararı. AİHM, Şırnak'ın Silopi, Cizre ve Diyarbakır'ın Sur ilçelerindeki sokağa çıkma yasağının kaldırılması için ihtiyati tedbir kararı verilmesi istemiyle yapılan 5 başvuruyu daha reddetti.
CHP milletvekilleri, ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda alınan ücretlerin kaldırılması için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi. Teklif kabul edilirse; Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), Yabancı Dil Sınavı (YDS) ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) gibi sınavlardan artık ücret alınmayacak.
Ankara'da canlı bomba alarmı. İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısının ardından Ankara'da Bakanlıklar, Genelkurmay, kuvvet komutanlıkları, Meclis çevresi ve diğer kritik birimlerde görevli koruma polisleri uyarılarak alarm durumuna geçirildi.
Petrol fiyatları Dünya üzerinde neredeyse sudan ucuz hale geldi ama Türkiye'de tam tersi bir durum var. Petrol son 12 yılın en düşük seviyesini görerek resmen sudan daha ucuz hale geldi fakat bu tarihi düşüş Türkiye’de akaryakıt istasyonlarına uğramadı.
Solda herkes “gidişatın doğrultusu” üzerinde birleşiyor; adlandırmada farklar var. Ben, “İslamcı faşizme doğru…” nitelendirmesini yeğliyorum. Son uğrak geldiğinde, terminolojik farkların tartışılması esasen önemini yitirecektir.
Türklerde Çam Bayramı Türklerin tek tanrılı dinlere girmesinden önceki inançlarına göre, yerin göbeği sayılan yeryüzünün tam ortasında bir “akçam ağacı” bulunuyor. Bu ağacın tepesi de gökyüzünde oturan tanrı Ülgen’in sarayına kadar uzuyor ve buna “hayat ağacı” diyorlar. Bu ağacı, motif olarak bizim bütün halı, kilim ve işlemelerimizde bulabiliriz.
İstanbul Barosu, DTK'nin açıkladığı 14 maddelik özerklik açıklamasına, 14 başlık ile çok sert bir cevap verdi.
Kendimden örnek vereyim, 11’inci yılını çalışan bir fen bilimleri öğretmeniyim. Meslek hayatımın ilk 5-6 yılı harika ders anlatımlarıyla geçti!! 40 dakika, tam 40 dakika soluk almadan ders anlatıyorum öğrencilerim de dinliyor, tahtaya yazdıklarımı yazıyordu. Bir yazılı geliyor heyecan dorukta okuyorum, pek bir şey yok, başarı istenilenden çok uzak!
Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü okullara yazı göndererek, gerici ve tetikçi gazete Yeni Akit'in yazarlarından Ali Erkan Kavaklı'nın vereceği seminere öğretmenlerin katılması talimatı verdi.
ODTÜ öğrencileri, emekçileri ve mezunları olarak, kamuoyunu sağlıklı bir biçimde bilgilendirmek istiyor ve ODTÜ’de yıllardır emek ve özveriyle yaşattığımız çoğulcu, demokratik ve barışçı birarada yaşama kültürünün bu saldırılarla yıpratılmasına izin vermeyeceğimizi duyuruyoruz.
Bir takvim yılının daha sonuna geliyoruz. 2015 yılı bitiyor, 2016 yılı başlayacak. Gezegenimizde insan nüfusu artmaya devam ediyor.
23 Aralık 1930 “Biz dine saygı gösteririz ve düşünceye de muhalif değiliz. Biz, din işlerini, dünya ve devlet işleriyle karıştırmamaya Çalışıyor, dinci hareketlere müsaade etmiyoruz. Gericilere asla fırsat vermeyeceğiz!” GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu , “Kuran Kursları Araştırma Verilerini” açıklayarak Kuran kurslarının güncel durumuna ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu. Yapılan araştırmada Kuran kurslarındaki denetimsizlik sayısal verilerle somutlaştırıldı.
EĞİTİM-İŞ 10. Kuruluş yıldönümünü Ankara Barosu Konferans Salonu’nda düzenlediği etkinlikle kutladı.
Genellikle düşünülür ki, krizler kapitalizmi zayıflatır ve son aşamaya doğru çöküşünü hızlandırır. Bu düşüncenin temelinde krizlerin iflaslara yol açtığı, işsizliğe ve yoksulluğa sebep olduğu görüşleri vardır. Doğrudur, krizler ekonomik alanda olduğu kadar, sosyal alanlarda da çok ciddi çalkantılara ve rahatsızlıklara neden olur.
 4  ...