• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Danışman öğretmen görevlendirmelerine isyanın gerçek sebebi bu haberde işte
Gündeme bomba gibi düşen habere göre, Einstein’in yüz yıl önce işaret ettiği uzayı ve zamanı büken ‘kütleçekimsel dalgalar’ın varlığı nihayet kanıtlandı.
Uzmanlar haklı çıktı. İmam hatiplerin önünü açmak için 2012’de getirilen 4+4+4 sistemi eğitime çare değil dert oldu.
‘Acaba bugün memlekette hangi felaket olacak ?’ endişesi ile açıyoruz gözlerimizi artık sabahları. Madende, trafikte, karakolda, çocuklara oyuncak götürürken, barış için yapılacak mitinglerde, turistik bir gezi yaparken, yorgun argın işinden çıkmış evine giderken, askerde, evinde, dağda… Kaç cana kıyıldı bu güne kadar? Ölümler, ölümler…
Okullarda ikinci yarıyıl başlarken, seçmeli derslerin belirlenmesi sırasında MEB ve Diyanet İşleri Başkanlığının Milli Eğitim Temel Yasası ve yönetmeliklere aykırı baskıları gündeme gelmiş görünüyor
Levent GÖK, Milli Eğitim Bakanına Sordu: Cumhurbaşkanı'nın doğum gününde 2023 çocuğun Beştepe'de Cumhurbaşkanlığına yürütülmesi kampanyasına siz mi izin verdiniz?
Bankalar emekliler için kasanın ağzını açtı.Emeklilerin maaş ödemelerini yapmak isteyen kamu bankaları yaklaşık 10 milyon emeklinin beklediği promosyonda sürpriz yaptı. Bankalar tekliflerini 600 liraya kadar çıkardı.
Birçok branşta öğretmen ihtiyacı olmasına rağmen, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşının ilk sırada olması siyasi iktidarın eğitimin dinselleştirilmesi politikalarının devam edeceğinin açık bir göstergesidir.
Yeni çipli kimlik kartları bu tarihte dağıtılmaya başlanacak. Yeni kimlik kartlarını pilot bölge Kırıkkale'den dağıtılmaya başlanacak. 2018 yılına kadar ülke genelinde ve yurtdışındaki Türk vatandaşları yeni kimliklere kavuşacak.
Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde flaş değişim! MEB tarafından öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik yürürlüğe girdi.
Yarın karne günü. 2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılı'nın ilk dönemi sona erdi, yarın milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşayacak. Uzmanlar anne ve babaları karne notları konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı. Çünkü karne günü, bazı çocuklar için azar, ceza ve utanç gibi olumsuz duyguları...
AİHM'den flaş sokağa çıkma yasağı kararı. AİHM, Şırnak'ın Silopi, Cizre ve Diyarbakır'ın Sur ilçelerindeki sokağa çıkma yasağının kaldırılması için ihtiyati tedbir kararı verilmesi istemiyle yapılan 5 başvuruyu daha reddetti.
CHP milletvekilleri, ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda alınan ücretlerin kaldırılması için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi. Teklif kabul edilirse; Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), Yabancı Dil Sınavı (YDS) ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) gibi sınavlardan artık ücret alınmayacak.
Ankara'da canlı bomba alarmı. İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısının ardından Ankara'da Bakanlıklar, Genelkurmay, kuvvet komutanlıkları, Meclis çevresi ve diğer kritik birimlerde görevli koruma polisleri uyarılarak alarm durumuna geçirildi.
Petrol fiyatları Dünya üzerinde neredeyse sudan ucuz hale geldi ama Türkiye'de tam tersi bir durum var. Petrol son 12 yılın en düşük seviyesini görerek resmen sudan daha ucuz hale geldi fakat bu tarihi düşüş Türkiye’de akaryakıt istasyonlarına uğramadı.
Solda herkes “gidişatın doğrultusu” üzerinde birleşiyor; adlandırmada farklar var. Ben, “İslamcı faşizme doğru…” nitelendirmesini yeğliyorum. Son uğrak geldiğinde, terminolojik farkların tartışılması esasen önemini yitirecektir.
Türklerde Çam Bayramı Türklerin tek tanrılı dinlere girmesinden önceki inançlarına göre, yerin göbeği sayılan yeryüzünün tam ortasında bir “akçam ağacı” bulunuyor. Bu ağacın tepesi de gökyüzünde oturan tanrı Ülgen’in sarayına kadar uzuyor ve buna “hayat ağacı” diyorlar. Bu ağacı, motif olarak bizim bütün halı, kilim ve işlemelerimizde bulabiliriz.
İstanbul Barosu, DTK'nin açıkladığı 14 maddelik özerklik açıklamasına, 14 başlık ile çok sert bir cevap verdi.
Kendimden örnek vereyim, 11’inci yılını çalışan bir fen bilimleri öğretmeniyim. Meslek hayatımın ilk 5-6 yılı harika ders anlatımlarıyla geçti!! 40 dakika, tam 40 dakika soluk almadan ders anlatıyorum öğrencilerim de dinliyor, tahtaya yazdıklarımı yazıyordu. Bir yazılı geliyor heyecan dorukta okuyorum, pek bir şey yok, başarı istenilenden çok uzak!
Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü okullara yazı göndererek, gerici ve tetikçi gazete Yeni Akit'in yazarlarından Ali Erkan Kavaklı'nın vereceği seminere öğretmenlerin katılması talimatı verdi.
 4  ...