• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Tıpkı Ensar Vakfı’nda olduğu gibi… Suçu ve suçluyu deşifre etmek yerine; kabilenin şefi zarar görmesin diye olayın üstünü kapatıyorlar. Ensar Vakfı, son dönemlerde iktidarla o kadar bütünleşti ki vakfın genel kurul toplantılarına dahi Tayyip Erdoğan bizzat katıldı.
Saha araştırması: Dört öğretmenden biri istismarı bildirmek gerektiğini bile bilmiyor. Öğretmenlerin yüzde 41’inin çocuk istismarıyla karşılaştığı, ancak dört öğretmenden birinin istismar vak'alarının bildirilmesi gerektiğini bilmediği ortaya kondu.
Hazırlanan taslak program tarih dersi niteliğinden çok, İnanç Öğretisi, Ekonomi, Sosyoloji ve bazen de İslam Felsefesi özellikleri taşımaktadır. Bu anlamda, Tarih dersinin disiplinler arası niteliğini ön plana çıkartalım diye ifade edilirken, farklı disiplinlerin tarih dersi vasıtasıyla ön plana çıkartılması gerçekleştirilmiştir. Taslak incelendiğinde, yapılmak istenen asıl şeyin tarih dersinin mevcut içeriğiyle ilgili bir hesaplaşma olduğu gözlemlenmektedir.
Eğitim-İş Başkanı Veli Demir, eğitim sisteminde yıkım olarak nitelendirdiği 4+4+4 uygulamasıyla kız öğrencilerin örgün eğitim dışına itildiğini belirtti.
Bana; tarihin akışını değiştiren en önemli olay nedir diye sorsanız; hiç düşünmeden "Çanakkale Savaşları" derim... Yine; bir Tarih öğretmeni olarak; tarihte en çok etkilendiğiniz olay nedir diye sorsanız, CANAKKALE SAVAŞLARI derim...
Çanakkale Zaferi Kutlu olsun. Çanakkale Şehitlerini saygıyla anıyoruz. Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın, Bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver bu sessiz yığın Bir vatan kalbinin attığı yerdir.
Yine bombalar patladı; yine masum insanlar öldü; yine “katiller! canavarlar!” feryadı göklere yükseliyor! Hepimiz doluyuz; aklın değil yüreklerin konuştuğu uğursuz günler yaşıyoruz. Oysa akıl da şimdiye kadar epeyce konuşmuştu, ama ona pek de kulak veren olmadı.
Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan 9 ve 10 yaşlarında bulunan 45 öğrenciye tecavüz edildiği haberleri ile kamuoyu sarsılmıştır.
6 Mart 1848’de açılan Dârülmuallimîn bu amaçla kurulmuştur. Bu tarih, öğretmen okullarının ilk kuruluş tarihi olarak kabul edilmekte ve bugüne kadar her yılın 16 Mart tarihi öğretmen okullarının kuruluş yıldönümü olarak kutlanmaktadır.
"İTİMADI LÜTUF SANIP BORCA SARILMA."/Hakan ÖZYILDIZ İnsanlar, esnaf, KOBİ’ler öylesine bir borç sarmalı içindeler ki, gelirleri bekledikleri kadar artmadığı için borç geri ödemekte çok ama çok zorlanıyorlar.
Milli Eğitim Bakanlığının, "İlköğretim çağındaki çocukların okula devamlarının sağlanması, devamsızlığın erken tanılanması, değerlendirilmesi, devamsızlık yapan çocuğa yönelik bireyselleştirilmiş müdahale yapılmasını sağlamak için Aşamalı Devamsızlık Yönetimi (ADEY) Uygulaması"nı geliştirmiş ve bu kapsamda yer alan "uygulama kılavuzu"nu, Eğitim-İş sendikasının açtığı dava sonucunda Danıştay iptal etti.
Kastamonu Küre' den sağlanan Bakır Konsantresi de yeterli gelmeyince Samsundaki İzabe Tesisine yeni Cevher yatağı gerekiyordu. İşte tam bu aşamada Cerattepe gündeme geldi.
Dinci örgütler okullara sızmış. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılan atamalarda etkili olan dinci vakıf ve dernekler de yaptırdıkları bu atamaların karşılığını almak için çalışıyor. “Kafaya aldıkları müdürler” sayesinde kimisi okullarda para bile topluyor. Hem de bu parayı öğretmenlere toplatıyorlar.
İşveren ve işçi arasında geçici iş ilişkisi kurulmasını sağlayan tasarı, TBMM Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu tarafından kabul edildi.
Danışman öğretmen görevlendirmelerine isyanın gerçek sebebi bu haberde işte
Gündeme bomba gibi düşen habere göre, Einstein’in yüz yıl önce işaret ettiği uzayı ve zamanı büken ‘kütleçekimsel dalgalar’ın varlığı nihayet kanıtlandı.
Uzmanlar haklı çıktı. İmam hatiplerin önünü açmak için 2012’de getirilen 4+4+4 sistemi eğitime çare değil dert oldu.
‘Acaba bugün memlekette hangi felaket olacak ?’ endişesi ile açıyoruz gözlerimizi artık sabahları. Madende, trafikte, karakolda, çocuklara oyuncak götürürken, barış için yapılacak mitinglerde, turistik bir gezi yaparken, yorgun argın işinden çıkmış evine giderken, askerde, evinde, dağda… Kaç cana kıyıldı bu güne kadar? Ölümler, ölümler…
Okullarda ikinci yarıyıl başlarken, seçmeli derslerin belirlenmesi sırasında MEB ve Diyanet İşleri Başkanlığının Milli Eğitim Temel Yasası ve yönetmeliklere aykırı baskıları gündeme gelmiş görünüyor
Levent GÖK, Milli Eğitim Bakanına Sordu: Cumhurbaşkanı'nın doğum gününde 2023 çocuğun Beştepe'de Cumhurbaşkanlığına yürütülmesi kampanyasına siz mi izin verdiniz?
 3  ...