• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)( Genel Merkezi 22. Olağan Genel Kurulu sonuç bildirgesini yayınladı. ÇYDD'den Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için çağrı
LAİK ve BİLİMSEL EĞİTİM PLATFORMU “ÖĞRETİM BİRLİĞİ YASASI”NA SAHİP ÇIKIYOR Öğretim Birliği Yasası, laik ve demokratik eğitiminin evrenselliğinin altının çizildiği, eğitim ve öğretimi aklın ve bilimin rehberliğinde yapılandırmanın adıdır. 3 Mart 1924, genç Cumhuriyetin 93 yıl önce akıl ve bilimi rehber edinen kadrolarının çağdaş bir toplum yaratma düşü ve laik, demokratik bilimsel eğitim arayışıyla TBMM’de Öğretim Birliği Yasası’nı çıkardıkları tarihtir. 3 Mart 1924 tarihinde Cumhuriyetimizin kurucuları “üç devrim” yasasıyla ülkenin aydınlık geleceğinin temellerini atmıştır.
TELEVİZYON YAYINLARINDA REFERANDUM ÖNCESİ YAPILAN AÇIK OTURUMLAR HAKKINDA GÖRÜŞÜMÜZ: Televizyonlarda yapılan açık oturumlarda; referandum öncesi yayınlarda moderatörlerin tarafsızlık rollerine soyunarak tarafları karşılıklı oturtup, ilkokul öğrencilerine yaptırılan münazaralara tıpatıp benzer durumlar çok gülünç ve acı olmaktadır.
Ankara Çankaya Barbaros Mahallesi Toplantısı. CHP Çankaya İlçe Üyeleri güncel konuları değerlendirmek üzere 23.02.2017 günü saat: 19:30'da İTÜ evinde toplandılar.
KPPS 2016 TERCİK KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
2017'de KAMUDA F KLAVYE DÖNEMİ
Proje Okulu Kabataş Lisesi’ne müdür yardımcısı olarak atanan İmam Hatip öğretmeni Şakir Voyvot’un, Bolu Gençlik adlı bir kuruluşta yaptığı konuşmadan medyaya yansıyan bölümü genellikle “Bütün okulları İmam Hatip yapma zamanı geldi” cümlesi oldu. Evet can alıcı cümle bu. Fakat hepsi değil. Bu cümle, iktidarın yaşadığımız tüm eğitim politikasını, tüm okulları imam hatibe çevirmenin arka planındaki fikri deşifre ediyor. Bunu biliyoruz, bize yabancı değil, çünkü bu olayı yaşıyoruz. Fakat bu kişinin fikri yapısı ve söyledikleri bunun çok daha ötesinde.
Memleketin bazı köklü liseleri var. Mezunlarının üniversite sınav başarısı yüzde 80-90’larda. Öğrenciler bu liselere yüksek puanlarla girebiliyor. Öğretmenler de benzer bir şekilde sınavla bu liselerde görev alıyordu. “Proje Okul” uygulamasıyla buna son verildi.
2016 – 2017 Eğitim - Öğretim Yılı Ses Temelli Cümle Yönteminde Uygulanacak Yenilikler
Eğitim İş’ten çok acı rapor Eğitim ve Bilim İşgörenleri sendikası (Eğitim İş ) tarafından hazırlanan raporda Milli Eğitim Bakanlığı sert şekilde eleştirildi. Raporda, “ Eğitim biliminin en temel ilkelerine aykırı düzenlemelerde ısrarını sürdüren Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimi niteliksizliğe ve düzensizliğe sürükleyerek çocuklarımızın geleceği ile oynamıştır” denildi.
MEB son zamanlardaki uygulamalarıyla öğretmenleri huzursuz ederken, şimdi de kendi merkez teşkilatındaki Müsteşar yardımcıları arasında yaşanan gerilim ve mücadele ile anılıyor. Şimdi herkes aynı soruyu soruyor? MEB'de neler oluyor?
Ankara Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri de arkadaşlarının bu sözlerine "Selam olsun karanlığa arkasını dönüp güneşli yarınlara yürüyen bütün liselilere" diyerek katıldı.
Son günlerde yaşanan okullardaki protesto olayına, İstanbul'un en köklü okullarından biri olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri de katılmıştı. Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarında yaşanan hukuksuzlukları protesto etmek için bir bildiri yayınlamışlardı. Yayınladıkları bu bildiriye velileri tarafından da destek geldi.
KASİYERLİK MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI KASİYERLİK KURSU 13 HAZİRAN 2016'DA BAŞLIYOR! BAŞVURU ADRESİ: Cihan Sokak 13/6 Sıhhiye ANKARA tlf.: 0 312 433 03 97
ELEKTRİK KAYIP KAÇAK BEDELİNİN İADESİ
ELEKTRİK KAYIP KAÇAK BEDELİNİN İADESİ
Öğretmen, insan seviyor ve çocuğu değerli sayıyorsa, öğrenme güçlüğü çeken ya da engelli çocuklara da öğretmenin yol ve yöntemini bulabilir...
Türk Ulusunu tutsaklıktan, Türk Yurdunu emperyalist işgalden kurtaran ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran bir Ulusal Kurtuluş Savaşı Gazisin'den, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşundan söz ediyoruz. O büyük kurucuların güven duyduğu ve umut bağladığı geleceğin kurucusu çocuklara armağan edilmiş Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramından...
Köy Enstitüleri Anadolu’nun aydınlanma meşaleleri olarak “köye öğretmen ve köye yararlı diğer meslek erbabını” yetiştirmek üzere 1937 yılında açılmaya başlandı. 17 Nisan 1940 yılında da 3083 sayılı yasayla, Hasan Ali Yücel’in Milli Eğitim Bakan...lığı ve İsmail Hakkı Tonguç’un önderliğinde kuruldu.
mülakatta, “Daha önce hiç mevlit dinledin mi? Birlikte söyleyelim o zaman”, “Bismillahirrahmanirrahim’in İngilizcesi nedir?”, “Çocuklara hiç ilahi ögrettin mi ya da dini çizgi film izlettin mi?”, “Şarap ve kilise kelimelerini nasıl öğretiyorsun”, “Allah’ın varlığını bize kanıtla” gibi sorular da sorulmuştur.
 2  ...