• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

GAZETE YENİ BİNYIL TÜRKİYENİN HABERİ

EĞİTİM HABERLERİ

ANASAYFA

Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK), Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda MYK-SGK veri bağlantısı (web servisi) kuruldu. MYK-SGK arasında kurulan web servisi ile 6111 sayılı kanun kapsamında uygulanan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi kişileri istihdam eden işverenlerin 48 aya varan işveren primlerinin devlet tarafından karşılanması uygulaması artık internet üzerinden gerçekleştirilecek.
MEHMET AYHAN: “Ezber bozmak” da nedir !... Kişiler arası sevgi saygı görüş birliği yaratılmasında birincil öge eğitim düzeyidir. Bu olmaksızın kişiler eşit mal varlığına sahip olsa bile, yine de “birliktelik” sürdürülemez. Gelir dağılımına gelince: Tabii ki, her kes bir şekilde geçinir gider… Ancak adaletli, hak ve hukuka uygun gelir paylaşımı ve insan onuruna yaraşır parasal olanaklar ve yaşam şartlarının hazırlanması, kişilerin adalet duygularını tatmin edeceğinden, (adaletsizlikten ve kendilerinin aldatılmış atlatılmış olmalarından kuşku duymamakla) insan ve toplum sıcaklığının yaratılmasında ve pekiştirilmesinde önemli etken olarak görülür. Böylece sağlıklı bir toplum yaratılabilir, kalkınma ve gelişme sağlanabilir.
“MEBUS MAAŞI ÖĞRETMEN MAAŞINDAN FAZLA OLMASIN” Zeki Sarıhan Ulusal Eğitim Derneği’nin Cumartesi konferansında DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi’nin “Türkiye Nereye Gidiyor?” konulu konuşmasını dinledik. Sıra soru ve katkılar bölümüne gelince dinleyicilerden biri milletvekilleri maaşlarının yüksekliğinden yakınarak “Atatürk’e mebus maaşları ne kadar olsun? Diye Sormuşlar; öğretmen maaşlarından fazla olmasın yanıtını vermiş” deyince duramadım. Söz sırası bana gelince: “Ben bu iddiayı burada yılda on kez duyuyorum. (bu konferanslar 30 yıldan beri sürdüğüne göre toplam 300 kez duymuş olmalıyım!) Buna nasıl inanıyorsunuz? Peki, Atatürk’ün bu tavsiyesi yerine gelmiş mi? Gelmediyse sözünü mü dinlememişler? Öğretmenler her zaman dar gelirli insanlar olmuştur. Mebuslar ise her zaman kendi maaşlarını yüksek tutmuşlardır. Bu, prestij ve güç sahibi olmanın aracıdır” dedim.
MYK Yönetim Kurulu 16.08.2017 tarihli ve 2017/68 sayılı kararı ile Çözüm Eğitim Öğretim Yayıncılık Danışmanlık Bilişim İletişim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmesine karar vermiştir. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar neticesinde Kuruluşla MYK arasında 24.08.2017 tarihinde yetkilendirme sözleşmesi imzalanarak, Kuruluş 15UY0203-4 Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi (Seviye 4), 15UY0204-5 Çağrı Merkezi Takım Lideri (Seviye 5) ulusal yeterliliklerinde sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiştir.
YENİ OLUŞTURULAN ÇAĞRI MERKEZİNE MÜŞTERİ TEMSİLCİLERİ ALINACAKTIR Çözüm Eğitim Öğretim Yayıncılık Limited Şirketi çalışmalarına çağrı merkezi departmanını ekliyor. Alınan bilgiye göre çağrı merkezi ünitesinde şimdilik 15 kişi isdihdam edilecek. Digitürtk, Superonline satışları yanında serbest tüketiciler için sepaş elektrikj aboneliği işlemleri de gerçekleştirilecektir. Çalışanlarea asgari ücret+SGK+yemek ve Prim sistemiyle çalışma imkanı sağlanacak. Kurulan ünitede çalışmak isteyenlerin 0 312 433 03 97 numaralı telefona başvurabilecekleri gibi Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğüne bağlı hizmet merkezlerinden de baş vurabileceklerdir.
İşte Sözcü okurlarının mesajları Türkiye'nin en cesur gazetesi Sözcü'ye yapılan algı operasyonu devam ederken gazetemizin Atatürkçü değerlere sahip çıkan çağdaş okurları bu sabah Sözcü almak için marketlere, bakkallara ve gazete bayilerine akın etti. Yüz binlerce gazete daha öğlen saatlerinde satıldı. Gazete bayiilerinde Sözcü tükendi. Bazı okurlar gazeteleri beşer beşer alıp parklara sokaklara ve caddelere bıraktı. Gücünü okurlarından alan Sözcü'ye destek mesajları yağıyor...
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)( Genel Merkezi 22. Olağan Genel Kurulu sonuç bildirgesini yayınladı. ÇYDD'den Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için çağrı
LAİK ve BİLİMSEL EĞİTİM PLATFORMU “ÖĞRETİM BİRLİĞİ YASASI”NA SAHİP ÇIKIYOR Öğretim Birliği Yasası, laik ve demokratik eğitiminin evrenselliğinin altının çizildiği, eğitim ve öğretimi aklın ve bilimin rehberliğinde yapılandırmanın adıdır. 3 Mart 1924, genç Cumhuriyetin 93 yıl önce akıl ve bilimi rehber edinen kadrolarının çağdaş bir toplum yaratma düşü ve laik, demokratik bilimsel eğitim arayışıyla TBMM’de Öğretim Birliği Yasası’nı çıkardıkları tarihtir. 3 Mart 1924 tarihinde Cumhuriyetimizin kurucuları “üç devrim” yasasıyla ülkenin aydınlık geleceğinin temellerini atmıştır.
TELEVİZYON YAYINLARINDA REFERANDUM ÖNCESİ YAPILAN AÇIK OTURUMLAR HAKKINDA GÖRÜŞÜMÜZ: Televizyonlarda yapılan açık oturumlarda; referandum öncesi yayınlarda moderatörlerin tarafsızlık rollerine soyunarak tarafları karşılıklı oturtup, ilkokul öğrencilerine yaptırılan münazaralara tıpatıp benzer durumlar çok gülünç ve acı olmaktadır.
Ankara Çankaya Barbaros Mahallesi Toplantısı. CHP Çankaya İlçe Üyeleri güncel konuları değerlendirmek üzere 23.02.2017 günü saat: 19:30'da İTÜ evinde toplandılar.
KPPS 2016 TERCİK KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
2017'de KAMUDA F KLAVYE DÖNEMİ
Proje Okulu Kabataş Lisesi’ne müdür yardımcısı olarak atanan İmam Hatip öğretmeni Şakir Voyvot’un, Bolu Gençlik adlı bir kuruluşta yaptığı konuşmadan medyaya yansıyan bölümü genellikle “Bütün okulları İmam Hatip yapma zamanı geldi” cümlesi oldu. Evet can alıcı cümle bu. Fakat hepsi değil. Bu cümle, iktidarın yaşadığımız tüm eğitim politikasını, tüm okulları imam hatibe çevirmenin arka planındaki fikri deşifre ediyor. Bunu biliyoruz, bize yabancı değil, çünkü bu olayı yaşıyoruz. Fakat bu kişinin fikri yapısı ve söyledikleri bunun çok daha ötesinde.
Memleketin bazı köklü liseleri var. Mezunlarının üniversite sınav başarısı yüzde 80-90’larda. Öğrenciler bu liselere yüksek puanlarla girebiliyor. Öğretmenler de benzer bir şekilde sınavla bu liselerde görev alıyordu. “Proje Okul” uygulamasıyla buna son verildi.
2016 – 2017 Eğitim - Öğretim Yılı Ses Temelli Cümle Yönteminde Uygulanacak Yenilikler
Eğitim İş’ten çok acı rapor Eğitim ve Bilim İşgörenleri sendikası (Eğitim İş ) tarafından hazırlanan raporda Milli Eğitim Bakanlığı sert şekilde eleştirildi. Raporda, “ Eğitim biliminin en temel ilkelerine aykırı düzenlemelerde ısrarını sürdüren Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimi niteliksizliğe ve düzensizliğe sürükleyerek çocuklarımızın geleceği ile oynamıştır” denildi.
MEB son zamanlardaki uygulamalarıyla öğretmenleri huzursuz ederken, şimdi de kendi merkez teşkilatındaki Müsteşar yardımcıları arasında yaşanan gerilim ve mücadele ile anılıyor. Şimdi herkes aynı soruyu soruyor? MEB'de neler oluyor?
Ankara Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri de arkadaşlarının bu sözlerine "Selam olsun karanlığa arkasını dönüp güneşli yarınlara yürüyen bütün liselilere" diyerek katıldı.
Son günlerde yaşanan okullardaki protesto olayına, İstanbul'un en köklü okullarından biri olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri de katılmıştı. Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarında yaşanan hukuksuzlukları protesto etmek için bir bildiri yayınlamışlardı. Yayınladıkları bu bildiriye velileri tarafından da destek geldi.
KASİYERLİK MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI KASİYERLİK KURSU 13 HAZİRAN 2016'DA BAŞLIYOR! BAŞVURU ADRESİ: Cihan Sokak 13/6 Sıhhiye ANKARA tlf.: 0 312 433 03 97
 2  ...