• https://www.facebook.com/yenibinyilgazete@gmail.com
  • https://plus.google.com/u/1/
  • https://www.twitter.com/@yenibinyilgzt
  

Sefer ÖZDEMİR

Sefer ÖZDEMİR
sozdemir4@hotmail.com
İLERİYE BAKARAK ARKA ARKAYA GİTMEK
25/07/2017

Ülkemiz ve dünya kaotik bir görünüm içinde. Cadı kazanı gibi kaynıyor .Her ne kadar karmaşa var ise de, gündem/ gündemler esasen açık ve net. Emperyalist devletlerin gündemini, hangi yol ve yollarda yürüdüklerini bilmemek bir insanın ya çok saf, ya da cahil olması gerekir. Bu itibarla esas gündemi gizleyenler tiyatro sahnesinin arkasındakilerdir.

Toplumsal olay ve olguların halka anlatılması ya da açıklanması bütünün ancak% 10 bile değildir. Şurası bir gerçektir ki; bu sistemde bilinenden çok bilinmeyenler önemlidir.

Örnek (1); bir siyası parti nasıl, nerde, kimlikleri bilinen ve bilinmeyen kimler tarafından, hangi legal ve illegal amaç ve hedefler çerçevesinde ve kimler tarafından finanse edilerek kurulmuş ve yurt içi ve yurt dışı dayanakları nelerdir? Tüm bu soruların karşılığı; ekmek ve suya ihtiyaç duyar gibi bıkmadan, usanmadan halka anlatılmalı, kimi zaman olumlu görüşleri bilmekle beraber, “ acaba” sorusunu da kendisine yönelterek, arka planda olumsuzluklarını da düşünebilmelidir.

Örnek(2); Anayasalar ya geliştirilir ya da değiştirilir. Anayasa değişikliği rejim değişikliği demektir. Bir önceki kazanımları tasfiye etmek, yerine saklanılan bir rejimi yavaş yavaş uygulamaya sokmaktır. Okulların müfredatını değiştirmenin altında bir rejim anlayışı yatmaktadır. Programlardan Atatürk’ün yavaş yavaş dışlanması, yerine AKP nin ( tarikat, cemaat ve siyasi bir parti ile uzlaşması ile) CİHAT kavramına yer verilmesi mevcut cumhuriyeti ve demokrasiyi daha da farklılaştırmaktadır.

Örnek (3);CİHAT kavramı değişen müfredata niçin girmiştir? Bu sorunun cevabı çok önemlidir. Cumhuriyet ve demokrasiden yana olan tüm duyarlı yurtseverlerin ve demokrasi güçlerinin verecekleri cevaplar ve anlatımlar giderek daha da önem kazanacaktır.

Hedef ; Bakışımız ileri

Yüzümüz ileri, Yönümüz ileri, Adımlarımız ileri Yürüyüşümüz ileri Barış için ileri .

Ve de yaşanır Bir TÜRKİYE için ileri…

Bu durum karşısında;

Halkla birlikte soluyan, Halkla birlikte gülen, Halk ile birlikte yürüyen, Halkı, Halkla birlikte yöneten, Kararları Halk ile birlikte alan, Halkla birlikte, hakça paylaşan, Bilimin ışığında kendini güncelleyen, partinin CHP olduğunu Halka anlatarak, CHP’nin iktidar olması sağlamak gerekir.Paylaş | | Yorum Yaz
241 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

" YERLİ VE MİLLİ " İTTİFAK - 18/01/2018
" YERLİ VE MİLLİ " İTTİFAK
GÜN, BU GÜNDÜR. - 05/01/2018
GÜN, BU GÜNDÜR.
YABANCIYDI - 16/12/2017
YABANCIYDI
GÜVENCE CHP - 07/12/2017
GÜVENCE CHP
ÇOCUKLAR GÜNÜ - 23/11/2017
ÇOCUKLAR GÜNÜ
SOL'U BİLMEK GEREKLİ MİDİR? - 17/11/2017
SOL'U BİLMEK GEREKLİ MİDİR?
ANKARADAN BAŞLAYAN YÜRÜYÜŞ - 18/07/2017
ANKARADAN BAŞLAYAN YÜRÜYÜŞ
OKUMAK İSTER MİSİNİZ? - 02/06/2017
OKUMAK İSTER MİSİNİZ?
1 MAYISLAR DUYULARIM, DUYGULARIM VE DÜŞÜNCELERİM - 15/05/2017
1 MAYISLAR DUYULARIM, DUYGULARIM VE DÜŞÜNCELERİM
 Devamı
KONFERANSLAR
İşkur Meslek Kursları
ÇÖZÜM EĞİTİM
Reşat Hoca-Fizikçi